^Back To Top

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Non-surgical, effective treatment of varicose veins using the TESSARI foam sclerotherapy method under the control of COLOR DOPPLER USG.

THIS IS A BREAKTHROUGH IN THE TREATMENT OF VEINS. ! ! !

Chirurgia małoinwazyjna i laparoskopia

Co to jest chirurgia małoinwazyjna?

Jest to chirurgia wykorzystująca zdobycze współczesnej techniki do wykonywania zabiegów chirurgicznych z jak najmniejszym narażeniem pacjenta na uszczerbek w tkankach.

Jedną z aktualnie dominujących technik jest Cholecystectomia laparoskopowa .

Co to jest laparoskopia ?

Jest to metoda mało inwazyjna polegająca na wykorzystaniu mikrokamery i zestawu mikronarzędzi do wykonywania zabiegów operacyjnych w jamach ciała bez konieczności nacinania rozległego powłok.

Tą metodą wykonuje się diagnostykę oraz zabiegi operacyjne w :

w klatce piersiowej
w jamie brzusznej
w tkankach podpowięziowych np. do operacji żylaków kończyn dolnych czy przepuklin.
w ortopedii do operowania w jamach różnych stawów m. innymi w stawach kolanowych
czy barkowych
bez konieczności rozległego nacinania skóry, tkanki podskórnej, przecinania naczyń, nerwów.

Ta technika nazywa się np.: artroskopia - takie zabiegi wykonuje się również w oddziale ortopedycznym w Hajnówce i nie tylko diagnostycznie ale równie wykonuje się różne skomplikowane zabiegi w stawie kolanowym.

Czy te metody są bezpieczne ?

Zdecydowanie tak.

Dlaczego ?

Ponieważ w tych technikach mało, że nacięcia skóry i powłok są znikome to jeszcze operowanie w tych strukturach jest bardzie precyzyjne, ponieważ obraz z kamery jest powiększony, a miejsce operowane jest zdecydowanie lepiej oświetlone i widoczne niż przy tradycyjnych operacjach.

Aktualnie operuje techniką laparoskopową praktycznie wszystko tylko nie we wszystkich ośrodkach.

W hajnówce laparoskopowo operuje się ok 99 % pęcherzyków żółciowych,przewlekłych i ostrych, a także dyżurowo wyrostki robaczkowe, perforacje wrzodów ,laparoskopie diagnostyczne w ostrych i przewleklych schorzeniach jamy brzusznej,niektóre żylaki kończyn dolnych/kruroskopia/, przepuklinę rozworu przełykowego ,przepukliny pachwinowe, niektóre guzy jelita grubego,operacje w otyłości tzw "sleev resection" .

Aktualnie są nowe trendy w chirurgii małoinwazyjnej. Dzieki wykorzystaniu techniki wykonywane są zabiegi operacyjne przez tzw naturalne otwory człowieka - na razie eksperymentalnie.

Wszelkie informacje (noclegi, gastronomia, atrakcje) o regionie Puszczy Białowieskiej i Hajnówce można znaleźć na witrynie Regionu Puszczy Białowieskiej.

Copyright © 2024. Wykonanie Jolanta Zachaj. Teksty i aktualizacja Andrzej Popow  All Rights Reserved.