^Back To Top

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Non-surgical, effective treatment of varicose veins using the TESSARI foam sclerotherapy method under the control of COLOR DOPPLER USG.

THIS IS A BREAKTHROUGH IN THE TREATMENT OF VEINS. ! ! !

Laser

Małoinwazyjne leczenie żylaków laserem (EVLT)

Zabieg jest wykonywany ambulatoryjnie,dedykowany do żylaków ,które nie kwalifikują się do skleroterapii .Jest alternatywą klasycznej operacji.Metoda z minimalnym bólem ,nie pozostawia blizn. Po zabiegu pacjent wraca do codziennych czynności.

Opis zabiegu:Zabieg trwa około 60 minut.Polega na wprowadzeniu światłowodu za pomocą specjalnego portu naczyniowego do  chorej żyły ,o w miarę prostym przebiegu w celu denaturacji światłem lasera naczynia żylnego ,Po wprowadzeniu światłowodu ,wykonuje się tumescencję ,czyli ostrzyknięcie przebiegu żyły specjalnym płynem znieczulającym ,za pomoca specjalnej pompy. Następnie wyciągając światłowód naświetla się przez około 10 minut chore naczynie. Dodatkowo ostrzykuje się pianą obocznice i poszerzenia żylne Po zabiegu zakłada się opatrunek oraz pończochę uciskową , a także podaje się zastrzyk p/zakrzepowy. Dla pacjentów nietolerujących igieł, zastrzyków, chcących mieć lepszy komfort zabiegu proponuję analgosedację wykonaną przez doświadczonego anestezjologa. Analgosedacja nie ogranicza aktywności pacjenta ,postępowanie jest takie samo jak bez .

Zalecenia:Zaleca się  30 minutowy spacer po zabiegu.Bezpośrednio po zabiegu pacjent nie powinien prowadzić auta.  W ciągu 48 godzin można się wykapać w pończosze ,a następnie wymienić ją ( w zestawie są dwie pończochy). Zaleca się kontynuowanie stosowania pończochy uciskowej  przez  kolejne 7 dni całodobowo z możliwością codziennej kąpieli ,następnie do miesiąca do wizyty kontrolnej używamy pończochę w ciągu dnia, na noc można zdejmować(w zależności od indywidualnych zaleceń lekarza). Korzystne jest stosowanie pończochy w dłuższym okresie ,do podróży ,ciężkiej pracy,lot samolotem.W okresie 14 dni przeciwskazane jest wykonywanie dużego wysiłku fizycznego ,długotrwałe siedzenie oraz stanie w jednej pozycji. Wskazane są codzienne spacery około 60 minutowe.W przypadku niepokojących objawów należy niezwłocznie skonsultować z lekarzem z kliniki.

Cennik usług

 

 

Wszelkie informacje (noclegi, gastronomia, atrakcje) o regionie Puszczy Białowieskiej i Hajnówce można znaleźć na witrynie Regionu Puszczy Białowieskiej.

Copyright © 2024. Wykonanie Jolanta Zachaj. Teksty i aktualizacja Andrzej Popow  All Rights Reserved.