^Back To Top

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Non-surgical, effective treatment of varicose veins using the TESSARI foam sclerotherapy method under the control of COLOR DOPPLER USG.

THIS IS A BREAKTHROUGH IN THE TREATMENT OF VEINS. ! ! !

Laserowe usuwanie żylaków

Laserowe usuwanie żylaków polega na wprowadzeniu do niewydolnej żyły włókna światłowodowego pod kontrolą aparatu USG. Wycofując włókno zamyka się żyłę energią świetlną od środka. Po zabiegu zostaje tylko mała blizna w miejscu nakłucia, żyła ulega zwłóknieniu w okresie od 3 do 6 miesięcy.

Sam zabieg trwa około 45 minut i jest bezbolesny (nieco bolesne mogą być nakłucia podczas znieczulenia). Zabieg nie wymaga znieczulenia ogólnego lub przewodowego. Stosuje się znieczulenie tumescencyjne ? odmiana znieczulenia miejscowego polegająca na podaniu wokół leczonej żyły dużej objętości bardzo rozcieńczonego środka znieczulającego. W trakcie zabiegu  dokonuje się   szeregu nakłuć skóry wzdłuż zamykanej żyły za pomocą cienkiej igły i podaje się  środek znieczulający. Podanie roztworu środka znieczulającego w okolicę żyły, poza działaniem przeciwbólowym zabezpiecza okoliczne tkanki przed działaniem ciepła powstającego podczas pracy lasera. Zaletą tego rodzaju znieczulenia miejscowego jest duże bezpieczeństwo oraz możliwość uruchomienia chorego bezpośrednio po zabiegu. Pacjent w tym samym dniu wraca do domu, a do normalnej aktywności następnego dnia

Laserowe operacje żylaków zastępują klasyczny zabieg chirurgiczny. Leczeniu może poddać się każdy Pacjent, u którego występuje stwierdzona niewydolność żyły odpiszczelowej i/lub odstrzałkowej, a warunki anatomiczne pozwalają na jego wykonanie.

Wewnątrzżylna ablacja laserowa jest idealną metodą do zamykania dużych naczyń krwionośnych z refluksem, które są przyczyną powstawania żylaków. Zabieg ablacji laserowej leczy niewydolność jedynie głównych naczyń żylnych, efektem tego jest brak napływu wstecznego krwi do żylaków. W większości przypadków prowadzi to do zmniejszenia żylaków lub też ich całkowitego ustąpienia, czasami występuje konieczność wykonania leczenia uzupełniającego. W tym przypadku wykonuje się jednoczasowo echoskleroterapię piankową. Przy laserowym zabiegu usuwania żylaków zdecydowanie rzadziej występują powikłania niż przy metodzie tradycyjnej.

Przeciwskazania

Zabieg laserowego usuwania żylaków przeznaczony jest dla większości Pacjentów cierpiących na tę dolegliwość. Przeciwwskazania zwykle są takie same jak w przypadku zabiegu tradycyjnego. Mogą one wynikać ze stanu ogólnego pacjenta ? aktywna infekcja, zły stan ogólny, zaawansowanie innych chorób, brak możliwości wykonania znieczulenia, uczulenia związane z lekami stosowanymi w trakcie zabiegu, zaburzenia krzepnięcia oraz z przyczyn miejscowych ? niedrożność lub zakrzepica żył głębokich kończyny dolnej, infekcje skóry, zakrzepica żył powierzchownych, bardzo kręty przebieg żyły na długim odcinku.

Przeciwwskazaniem do leczenia operacyjnego jest także ciąża. Stosowanie leków zmniejszających krzepnięcie krwi nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu laserowego. Może to jednak wymagać ich odstawienia przed zabiegiem lub też zmiany sposobu leczenia.

W porównaniu do metody tradycyjnej zabieg ten obarczony jest mniejszym ryzykiem powikłań, dolegliwości bólowe po zabiegu są znikome i nie zakłócają normalnego życia. W porównaniu do starszych metod leczenia wewnątrzżylnego (lasery o długości fali 810nm) metoda ta jest praktycznie bezbolesna, brak jest takich działań niepożądanych, jak krwiaki czy przebarwienia skóry. Po laserowym usuwaniu żylaków należy nosić pończochy uciskowe.

Cennik usług

Wyniki leczenia laserem

Przed zabiegiem

Miesiąc po zabiegu

 

AW-11269667119

 

Wszelkie informacje (noclegi, gastronomia, atrakcje) o regionie Puszczy Białowieskiej i Hajnówce można znaleźć na witrynie Regionu Puszczy Białowieskiej.

Copyright © 2024. Wykonanie Jolanta Zachaj. Teksty i aktualizacja Andrzej Popow  All Rights Reserved.