^Back To Top

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Non-surgical, effective treatment of varicose veins using the TESSARI foam sclerotherapy method under the control of COLOR DOPPLER USG.

THIS IS A BREAKTHROUGH IN THE TREATMENT OF VEINS. ! ! !

Sposoby leczenia żylaków

1. Chirurgiczne leczenie

Polega na wycięciu chirurgicznym chorych żył, głównego pnia żyły tzw. odpiszczelowej oraz poszerzonych widocznych żylaków  ,;poprzez nacięcia skóry. Wymaga znieczulenia.Są żylaki ,których nie można usunąć inaczej jak chirurgicznie.

2. Skleroterapia

Polega na podaniu specjalnego środka do chorych żył w celu ich zniszczenia a w następstwie zarośniecia i wyłączenia tych żylaków z krwiobiegu.Lek podaje się w formie płynnej oraz w postaci tzw piany. W skleroterapii niezbędne jest usg w celu identyfikacji chorych żył oraz śledzenia procesu podawania leku, tak by sklerosant nie przedostał się poza żyłę.Doskonalenie metody pozwala na osiąganie rewelacyjnych wyników.Do produkcji piany stosuje się izolowany gaz ,który pozwala uzyskać mniejsze cząstki piany ,skuteczniej działające na ścianę naczynia.,a także pozbycie się objawów obocznych.Zastosowanie tumescencji również istotnie wpływa na efekty.I nadal jest to metoda najtańsza.

Przedostanie się leku do tkanki podskórnej może spowodować martwicę skóry.

3. Leczenie tzw zachowawcze.

Leczeniem zachowawczym nie usuniemy żylaków. Ma ono na celu złagodzenie objawów i dolegliwości związanych z występowaniem żylaków.
Stosowanie leków flebotropowych powoduje hamowanie objawów niewydolności żylnej.
Kompresoterapia czyli stosowanie specjalnych wyrobów uciskowych /podkolanówek, pończoch/ ma na celu spowolnienie rozwijaniu się żylaków i profilaktyka u osób predysponowych .

W tego rodzaju leczenia należy połączyć leki flebotropowe z kompresjoterapią w celu uzyskania celu.

4. Laseroterapia

Postęp technologiczny spowodował ,że technika laserowa pozwala na usuwanie żylaków ,które kwalifikowane są do leczenia  operacyjnego.Oczywiście muszą być spełnione określone kryteria.Jest więc alternatywą leczenia operacyjnego ,która powszechniej się stosuje.Niestety zabieg nie jest refundowany.

Do skutecznej likwidacji pajączków wymagany jest specjalny laser ,który jest drogi ,zwykły laser nie daje oczekiwanych rezultatów.Więc nadal podstawą jest skleroterapia.

Tą metodę wspomaga się skleroterapią piankową. Jest to rodzaj zabiegu hybrydowego.

5.Kriochirurgia

Jest to odmiana leczenia chirurgicznego, która polega na nacięciu skóry, wprowadzeniu specjalnej sondy do chorej żyły i zniszczenie tej zyły "zimnem".

6.Kruroskopia

Jest to metoda polegająca na tzw.podpowięziowym przecięciu perforatorów z zastosowaniem techniki laparoskopowej.

Metoda stosowana u wybranych chorych - wykonuje się również w hajnowskim szpitalu.

Wszelkie informacje (noclegi, gastronomia, atrakcje) o regionie Puszczy Białowieskiej i Hajnówce można znaleźć na witrynie Regionu Puszczy Białowieskiej.

Copyright © 2024. Wykonanie Jolanta Zachaj. Teksty i aktualizacja Andrzej Popow  All Rights Reserved.