^Back To Top

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Jaką metodę wybrać ?

Najczęściej stosowanymi metodami  leczenia żylaków są chirurgia i skleroterapia .
Stosowanie tzw.kriostripingu wymaga również postępowania chirurgicznego.  

W leczeniu chirurgicznym wymagane jest znieczulenie i leżenie w szpitalu.
Po zabiegu chirurgicznym pozostają blizny i konieczne jest zwolnienie lekarskie.Mogą być powikłania po znieczuleniu, np.; zespół popunkcyjny. Skleroterapia nie wymaga znieczulenia ,zabieg wykonuje się ambulatoryjnie i bezpośrednio po zabiegu pacjent może kontynuować swoja pracę zawodową.
Po skleroterapii nie ma blizn ,czasami występują przebarwienia ,które z czasem ustępują. Skleroterapia jest na tyle bezpieczną metodą leczenia żylaków, że może być stosowana u pacjentów z przeciwwskazaniami do leczenia operacyjnego.

Żylaki nawrotowe występują w każdej metodzie i są nieuniknione. Kolejna operacja naraża na ryzyko powikłań anestezjologicznych. Skleroterapia po każdej metodzie rozwiązuje problem.

Reasumując, mając duże doświadczenie w leczeniu chirurgicznym /jestem chirurgiem/ oraz w skleroterapii uważam ,że skleroterapia piankowa pod kontrolą USG  jest najbardziej optymalnym i bezpiecznym  sposobem leczenia żylaków kończyn dolnych.  

 

Wszelkie informacje (noclegi, gastronomia, atrakcje) o regionie Puszczy Białowieskiej i Hajnówce można znaleźć na witrynie Regionu Puszczy Białowieskiej.

Copyright © 2021. Wykonanie Jolanta Zachaj. Teksty i aktualizacja Andrzej Popow  All Rights Reserved.