^Back To Top

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Non-surgical, effective treatment of varicose veins using the TESSARI foam sclerotherapy method under the control of COLOR DOPPLER USG.

THIS IS A BREAKTHROUGH IN THE TREATMENT OF VEINS. ! ! !

Produkty uciskowe

W gabinecie są do nabycia pończochy i podkolanówki

 wg mnie spełniają  one warunki do prawidłowej kompresoterapii,produkty które są do nabycia w gabinecie dostępne są  w stopniu drugim kompresoterapii, odpowiednim do do leczenia żylaków po skleroterapii i po laseroterapii.Produkty te są doskonałe w profilaktyce oraz w leczeniu zakrzepicy.
Apteki oraz punkty zaopatrzenia czasami nieprawidłowo dobierają produkty uciskowe. Zwykle kończy się to tym,że pacjenci zniechęcają się do noszenia pończoch lub podkolanówek, ponieważ są dla nich zbyt uciążliwe, albo za ciasne, albo "spadają"albo niekomfortowo w nich się czują.

Podstawą do zrozumienia działania prawidłowej kompresjoterapi jest wiedza, że na kończynę dolną powinien być stosowany stopniowany ucisk, a wiec większy na podudziu, mniejszy na udzie.

Aby zrozumieć jak dobierać pończochy posłużę się przykładem: mierząc kończynę dolną pierwszy pomiar tuż nad kostka wynosi 24 cm, wówczas na pończosze powinien być wymiar 23-25, na udzie 62 cm wówczas pończocha powinna mieć wymiar w zakresie 58-68 cm, dlugość 75 - pończocha powinna wynosić 71-80.

Zwykle w/w punktach sprzedaży w takim przypadku dobiera się pończochę na podstawie wymiaru nr 2 lub S. Taka pończocha nie spełni swojego działania, ponieważ w udzie ma 50-60 cm, a więc będzie cisnąć, pacjent długo w takiej pończosze nie pochodzi, a efekty lecznicze będę zupełnie znikome, wręcz szkodliwe.

Wszelkie informacje (noclegi, gastronomia, atrakcje) o regionie Puszczy Białowieskiej i Hajnówce można znaleźć na witrynie Regionu Puszczy Białowieskiej.

Copyright © 2024. Wykonanie Jolanta Zachaj. Teksty i aktualizacja Andrzej Popow  All Rights Reserved.