^Back To Top

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Non-surgical, effective treatment of varicose veins using the TESSARI foam sclerotherapy method under the control of COLOR DOPPLER USG.

THIS IS A BREAKTHROUGH IN THE TREATMENT OF VEINS. ! ! !

Nowa technika skleroterapii

Od początku 2016 roku wykonuję skleroterapię nową techniką wykorzystując własne doświadczenie i wiedzę związaną z tym procesem.

 - Skleroterapię wykonuję odgłowowo, to znaczy, że w pierszej kolejności ostrzykuje miejsca tzw przecieku: są to ujścia żyły odpiszczelowej odstrzałkowej a także zidententifikowane żyły przeszywające czyli tzw.perforatory.

 - Zanim podam sklerosant do ujścia chorej żyły, ostrzykuję jej okolicę specjalnym płynem tzw TLA roztwór wg Kleina, wykonując tzw tumenescencję.

Taki roztwór jest znany w technice laserowej, ale zastosowany w skleroterapii również zdecydowanie wpływa na wyniki zabiegu.

Zwrot tumescencja odnosi się do wywołania miejscowego obrzęku, który uciskając na żyłę pozwala na lepszą penetrację sklerosantu oraz daje inne korzyści.

Te dwa elementy sprawiły, że wyniki zabiegu są zdecydowanie lepsze w porównaniu do zabiegów wykonywanych przed rokiem 2016.

Mniej jest przebarwień i zdecydowanie mniej nawrotów.

Wszelkie informacje (noclegi, gastronomia, atrakcje) o regionie Puszczy Białowieskiej i Hajnówce można znaleźć na witrynie Regionu Puszczy Białowieskiej.

Copyright © 2024. Wykonanie Jolanta Zachaj. Teksty i aktualizacja Andrzej Popow  All Rights Reserved.